Trencz z paskiem w talii, kokardką, peleryną

 

Trencz jest rodzajem płaszcza, który powinien znajdować się w szafie każdej kobiety. Jeśli więc w swojej garderobie posiadasz już długi tradycyjny płaszcz, teraz zastanów się nad kupnem stylowego i modnego trencza z paskiem w talii. Taki płaszczyk znakomicie podkreśla kobiecą sylwetkę, więc musisz go mieć.

Trencz to zazwyczaj jedno lub dwurzędowy płaszczyk, który może posiadać duży kołnierz, naszywane kieszenie oraz pasek przewiązany w talii. Jak się okazuje, tego rodzaju płaszcz został zaprojektowany jako alternatywa dla dawnych płaszczy wojskowych. Klasyczne trencze niegdyś były noszone między innymi przez oficerów brytyjskich w czasie I wojny światowej.

Pierwsze trencze były produkowane w głównej mierze z nieprzemakalnych tkanin, dzięki czemu już wtedy zaczęto doceniać funkcjonalność tego rodzaju okryć wierzchnich. Płaszcze te były tak wygodne, że bardzo szybko zaczęły cieszyć się popularnością w wielu krajach na całym świecie.

Dopiero po wojnie po trencze zaczęły sięgać kobiety. To właśnie wtedy zaczęły pojawiać się stylowe trencze z paskiem w talii, które przepięknie kształtowały kobiecą sylwetkę, nadając jej płynności i atrakcyjności. Obecnie trencze są dostępne w rozmaitych wzorach, krojach oraz kolorach. Najbardziej klasyczne płaszcze szyte są jednak w barwach kremowych oraz beżowych.

Trencze swoją popularność zawdzięczają przede wszystkim temu, iż można je zakładać właściwie do wszystkich rodzajów ubrań. Trencze z paskiem w talii można nosić zarówno jesienną, jak i wiosenną porą. Taki płaszczyk można wkładać do legginsów, dżinsów oraz spódnic. Można też zestawiać go z żakietami czy kamizelkami, otrzymując w ten sposób modne i ciekawe stylizacje.

Obecnie w sprzedaży możemy znaleźć wiele różnego rodzaju fasonów trenczy z paskiem w talii. Projektanci proponują nam trencze wyprodukowane z błyszczących tkanin, płaszczyki ze skórzanymi rękawami czy niebanalne trencze ozdabiane ćwiekami. Można też postawić na klasyczny trencz, który właściwie zawsze będzie w modzie.

Chociaż tradycyjny trencz można wkładać do większości ubrań, należy pamiętać, że nie w każdym przypadku będzie on się dobrze prezentował. Aby nie popełnić gafy należy unikać przede wszystkim sportowych stylizacji, z którymi trencze po prostu nie współgrają. Należy też zrezygnować z noszenia trenczy oraz spódnic sięgających do połowy łydki, gdyż takie stroje mogą optycznie skracać sylwetkę (na takie zestawienia powinny w szczególności uważać panie o niewysokim wzroście).


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 17694 bytes written, possibly out of free disk space in /home/dxf/public_html/906.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught exception 'Exception' with message 'Comet Cache: failed to write cache file for: `/trencz-z-paskiem-w-talii/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/dxf/public_html/906.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`.' in /home/dxf/public_html/906.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /home/dxf/public_html/906.pl/wp-includes/functions.php(3743): ob_end_flush() #2 [internal function]: wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/dxf/public_html/906.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): call_user_func_array('wp_ob_end_flush...', Array) #4 /home/dxf/public_html/906.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #5 /home/dxf/public_html/906.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #6 /home/dxf/public_html/906.pl/wp-includes/load.php(679): do_action('shutdown') # in /home/dxf/public_html/906.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435