Oryginalny z rękawami ze skóry

 

Obok długich klasycznych płaszczy na zimę projektanci proponują nam coraz częściej niebanalne okrycia wierzchnie z rękawami ze skóry. Takie płaszcze są modne już od kilku sezonów i można je nabywać w różnych fasonach oraz krojach.

Zaletą płaszczy z elementami ze skóry jest przede wszystkim uniwersalność. Takie odzienia mogą być noszone praktycznie o każdej porze roku. Płaszcze zimowe oczywiście powinny posiadać dodatkowo odpowiednie ocieplenie, dzięki którym nie zmarzniemy nawet w najzimniejsze dni. Wiosną i jesienią można natomiast postawić na nieco lżejszy płaszczyk z rękawami ze skóry.

W sprzedaży możemy znaleźć oryginalne płaszcze z rękawami ze skóry naturalnej, które dostępne są na ogół w kolorze beżowym, kremowym bądź brązowym. Takie barwy doskonale współgrają z czarną skórą, tworząc naprawdę udane i modne zestawienie.

W modzie są także nieco tańsze płaszcze z rękawami ze sztucznej skóry, czyli z popularnego skaju. Skaj, nazywany również skórą ekologiczną, cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Tego rodzaju materiał znakomicie imituje naturalną skórę i jest tworzony tak, aby jego powierzchnia wyglądem przypominała skórę zwierzęcą. Skaj ma to do siebie, że jest nieprzemakalny, więc płaszcze z tego rodzaju tkaniny są bardzo praktyczne.

Płaszcze ze skórzanymi rękawami można wkładać do różnego rodzaju ubrań, tworząc rozmaite stylizacje. Można je nosić do wąskich spódnic, klasycznych dżinsów oraz legginsów. Wiele jednak zależy od długości płaszcza, który wybraliśmy. Płaszczy sięgających do kolan nie należy łączyć z rozkloszowanymi spódnicami, gdyż z tego rodzaju ubiorem nie prezentują się zbyt dobrze.

Wybierając markowy płaszcz z rękawami ze skóry musimy także pamiętać o właściwej konserwacji takiego okrycia wierzchniego. Źle czyszczona i przechowywana skóra może bowiem kurczyć się lub stawać się bardziej elastyczna na skutek wilgotności. Zbyt wysoka temperatura w połączeniu z wilgocią może również spowodować pleśnienie skóry. Unikajmy także wystawiania naszego płaszcza na zbyt intensywne działanie promieniowania słonecznego.

Płaszcze z elementami ze skóry należy przechowywać w miejscach zaciemnionych o niedużej wilgotności. Pamiętajmy też, że wyroby skórzane powinny być okresowo poddawane specjalistycznemu czyszczeniu, suszeniu oraz pastowaniu. Dzięki temu nasze okrycie przez długi czas będzie prezentować się jak nowe.


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 17601 bytes written, possibly out of free disk space in /home/dxf/public_html/906.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught exception 'Exception' with message 'Comet Cache: failed to write cache file for: `/oryginalny-z-rekawami-ze-skory/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/dxf/public_html/906.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`.' in /home/dxf/public_html/906.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /home/dxf/public_html/906.pl/wp-includes/functions.php(3743): ob_end_flush() #2 [internal function]: wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/dxf/public_html/906.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): call_user_func_array('wp_ob_end_flush...', Array) #4 /home/dxf/public_html/906.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #5 /home/dxf/public_html/906.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #6 /home/dxf/public_html/906.pl/wp-includes/load.php(679): do_action('shutdo in /home/dxf/public_html/906.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435