Długi klasyczny płaszcz

 

Spośród wielu różnorodnych fasonów płaszczy dostępnych w sprzedaży szczególną popularnością cieszą się już nie tylko krótkie płaszcze w jednolitych kolorach, ale także i długie klasyczne odzienia. Tego rodzaju płaszcze są polecane przede wszystkim kobietom wysokim, gdyż optycznie mogą wysmuklać sylwetkę i nadawać płynności figurze.

Długie tradycyjne płaszcze na nowo wracają do łask, o czym można się przekonać chociażby spoglądając na światowe wybiegi mody. Obok krótkich trenczów królują na nich długie stylowe płaszcze, które są niewątpliwie nie tylko modne, ale i bardzo wygodne. Aby jednak dobrać idealny krój odzienia dla siebie, warto kierować się własną figurą i swoim ulubionym stylem.

Długie płaszcze o trapezowym kroju można polecić przede wszystkim kobietom, które posiadają chłopięcą figurę  i zbyt szerokie ramiona. Taki fason płaszcza doskonale pomaga zamaskować drobne niedoskonałości figury. Szeroki dół pomoże też zatuszować zbyt wąskie biodra. Płaszcz o prostym kroju można nosić zarówno do spodni, jak i do spódnic. Należy jednak pamiętać, że trapezowy krój nie będzie zbyt dobrze prezentował się z rozkloszowanymi spódnicami.

Kobietom posiadającym figurę klepsydry można z kolei podsunąć długi płaszczyk z wyraźną talią, dzięki któremu sylwetka nabierze kobiecości. Taki krój płaszcze wydaje się być dość uniwersalny, więc można go zakładać zarówno do spódnic, jak i do legginsów czy klasycznych dżinsów. Mocne podkreślenie talii pomoże też pięknie uwydatnić krągłe biodra.

Na topie wciąż są także klasyczne fasony długich płaszczy z dużymi kołnierzami i watowanymi ramionami. Takie płaszcze na ogół stanowią połączenie elegancji z ponadczasową klasyką, nic więc dziwnego, że odzienia te wciąż mają tak szerokie grono zwolenniczek na całym świecie.

Długie płaszcze o klasycznym kroju pasują w zasadzie do każdego typu kobiecej sylwetki, ale niektóre drobiazgi pomagają zatuszować bądź wyeksponować niektóre części figury. Aby wyglądać naprawdę elegancko, do długiego płaszcza można założyć wąską spódnicę, dopasowaną bluzkę oraz kozaki na obcasach. Płaszcze z trójkątnym dekoltem dodatkowo pomogą zaakcentować kształtny kobiecy biust.

Długie klasyczne płaszcze można nosić zarówno zimą, jak i przejściową porą. Szczególną uwagę należy jednak zwrócić na materiał, z którego zostało wykonane odzienie. Wiosną i jesienią wybierajmy płaszcze uszyte z nieco lżejszych materiałów, a na pewno będziemy wyglądać modnie.


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 17702 bytes written, possibly out of free disk space in /home/dxf/public_html/906.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught exception 'Exception' with message 'Comet Cache: failed to write cache file for: `/dlugi-klasyczny-plaszcz/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/dxf/public_html/906.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`.' in /home/dxf/public_html/906.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /home/dxf/public_html/906.pl/wp-includes/functions.php(3743): ob_end_flush() #2 [internal function]: wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/dxf/public_html/906.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): call_user_func_array('wp_ob_end_flush...', Array) #4 /home/dxf/public_html/906.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #5 /home/dxf/public_html/906.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #6 /home/dxf/public_html/906.pl/wp-includes/load.php(679): do_action('shutdown') #7 in /home/dxf/public_html/906.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435